Share
ZAFER MAHALLESİ SEMT HAVUZU
  • ZAFER MAHALLESİ SEMT HAVUZU
  • ZAFER MAHALLESİ SEMT HAVUZU
  • ZAFER MAHALLESİ SEMT HAVUZU
  • ZAFER MAHALLESİ SEMT HAVUZU
proje PROJE HAKKINDA
proje PROJE AÇILIŞ TARİHİ
proje PROJE KATEGORİSİ

Zafer Mahallesi Semt Havuzu

YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK

Bahçelievler Belediyesi, sağlıklı bir nesil yetiştirmek için yaptırdığı ve sadece çocukların kullanabileceği yüzme havuzları projesinin ilk aşamasında hayata geçirdi.  ‘Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla 4 mahallede yaptırılacak semt havuzlarından ilki olan Kocasinan Semt Havuzu, geçtiğimiz yıl tamamlanarak çocuklarımızın hizmetine sunulmuştu.

Bu proje Türkiye’de ilk…

Binlerce öğrencinin faydalandığı bu tesislerde uzman eğitimcilerin görev yapıyor. Tesislerimiz çocuklarımızın, yarınlara emin adımlarla yürüyebilmeleri için önemli bir işlevi yerine getiriyor. Hem bilgi hem vücut olarak gelişimlerini en iyi bir şekilde sağlayacağı tesisimizin yapımını geçtiğimiz eğitim öğretim yılında tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine sunmuştuk. Çocuklarımızın ders de çalışabileceği bilgi evlerimizin de bulunduğu bu tesislerimize okullarından otobüslerimizle aldığımız çocuklarımızı, öğretmenleri nezaretinde getirerek beden eğitimi derslerini burada kendilerine yüzme eğitimi olarak veriyoruz.


Zafer Mahallesi Yıldırım Beyazıt Parkı içerisinde yapımı tamamlanan ve içerisinde Yüzme Havuzu, Bilgi Evi, Muhtarlık ve Kütüphane bulunuyor.