Share
TAHA AKGÜL SPOR MERKEZİ
  • Taha Akgül Spor Merkezi
  • Taha Akgül Spor Merkezi
  • Taha Akgül Spor Merkezi
  • Taha Akgül Spor Merkezi
proje PROJE HAKKINDA
proje PROJE AÇILIŞ TARİHİ
proje PROJE KATEGORİSİ
menu PROJE ETİKETLERİ

Taha Akgül Spor Merkezi

YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK

Bahçelievler Belediyesi, sağlıklı bir nesil yetiştirmek için yaptırdığı ve sadece çocukların kullanabileceği yüzme havuzları projesinin ilk aşamasında hayata geçirdi.  ‘Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla 4 mahallede yaptırılacak semt havuzlarından ilki olan Taha Akgül Spor Merkezi, geçtiğimiz yıl (2016) tamamlanarak çocuklarımızın hizmetine sunulmuştu.

Bu proje Türkiye’de ilk…

Binlerce öğrencinin faydalandığı bu tesislerde uzman eğitimcilerin görev yapıyor. Tesislerimiz çocuklarımızın, yarınlara emin adımlarla yürüyebilmeleri için önemli bir işlevi yerine getiriyor. Hem bilgi hem vücut olarak gelişimlerini en iyi bir şekilde sağlayacağı tesisimizin yapımını geçtiğimiz eğitim öğretim yılında tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine sunmuştuk. Çocuklarımızın ders de çalışabileceği bilgi evlerimizin de bulunduğu bu tesislerimize okullarından otobüslerimizle aldığımız çocuklarımızı, öğretmenleri nezaretinde getirerek beden eğitimi derslerini burada kendilerine yüzme eğitimi olarak veriyoruz.

Kocasinan Mahallesi, Selin Sokak üzerinde Toplam inşaat alanı 2.532 m2 olarak hizmete sunulan tesiste Yüzme havuzu, minder sporları salonu, Bay-bayan soyunma odaları, Engelli Wc, Revir, Eğitmen Odası, Kütüphane, kitap okuma, Bay-bayan, Engelli Wc ,Yönetim odası, Bilgisayar odaları bulunuyor.